Historia jonë

Për më shumë se një dekadë, Galamino ka qenë në krye të tregut të elektronikës – me produkte profesionale dhe pajisje me pakicë.

E themeluar në vitin 2010, si përfaqësuese e disa markave botërore si Panasonic, Samsung e të tjera, Galamino filloi shitjen e pajisjeve elektronike dhe ndihmoi në dixhitalizimin e sinjalit televiziv, përmirësimin e sistemeve hoteliere, avancimin e inteligjencës artificiale, projektimin dhe zbatimin e sistemeve industriale për monitorimin teknologjik. proceset dhe shpërndarja e sistemeve kompjuterike për qeverinë dhe institucionet e huaja.

Në vitin 2020, Galamino filloi të shesë produkte elektronike në internet për t’u mundësuar klientëve të arrijnë markat dhe produktet më të mira në botë me çmime të përballueshme në mbarë botën.

Pse na zgjodhet ne?

Marrëveshjet me kompanitë më të njohura për distribuimin e mallrave dhe markave i mundësojnë Galamino -s të dërgojë mallra në mbarë botën në një periudhë shumë të shkurtër kohore me shërbim garancie të garantuar si dhe periudhë pas garancisë për ofrimin e pjesëve të këmbimit.

Sot, blerës nga Evropa, Amerika, Kanadaja, Arabia Saudite si dhe blerës nga Azia dhe Amerika e Jugut i drejtohen Galamino për të blerë pajisjet elektronike më të fundit për konsum të përditshëm, shtëpi të zgjuara, lojëra, pajisje profesionale, softuer të specializuar, lokalizim, platforma zhvillimi WEB dhe pajisje speciale.

Kompania jonë zbaton rregullat kryesore të mbrojtjes së klientit dhe është e lidhur me disa shërbime botërore si PayPal, DHL, Google, cPay, Visa, MasterCard… , dhe vendndodhja e sigurt e të dhënave dhe serverëve tanë në SHBA siguron që Galamino të renditet vazhdimisht në krye e botës renditet si një faqe e sigurt e blerjeve në internet me kontrolle të përditshme nga Kaspersky, Norton dhe shërbime të tjera të kontrollit të sigurisë.

Markat në Galamino

Acer
ADATA
AMD
AOC
Apple
ASRock
ASUS
BenQ
Canon
Cooler Master
Corsair
Creative Labs
D-Link
Dahua
DeepCool

Dell
DJI
DOOGEE
Epson
Garmin
Geil
Gembird
Gigabyte
HP
Huawei
IMOU
Intel
JBL
JVC
Kingston

Kyocera
LDK
Lenovo
LG
Linksys
Logitech
Marshall
Mediacom
Microsoft
Motorola
MS
MSI
Netac
Nikon
Nintendo

Nokia
North Edge
Panasonic
Philips
Platinet
PlayStation
QNAP
Razer
Samsung
SanDisk
Sapphire
SBOX
Seagate
Sharkoon
Sony

Tenda
Thermaltake
Toshiba
TP-Link
Transcend
Trevi
Verbatim
VIVAX
Western Digital